Winiarskie ECOtrendy

Biocertyfikaty, ekologiczna uprawa, naturalne pochodzenie… modne, często puste hasła, które nie ominęły również rynku wina. I czy ktoś tego chce, czy nie ludzie i tak będą pili wina smaczniejsze, a nie te z winiarni ekologicznych. Chyba, że za hasłami dbania o środowisko zrealizowane zostaną także postulaty poprawy jakości.

Osobiście natomiast chciałbym polecić Wam 2 winiarnie, z których wina są nie tylko ekologiczne, ale też i bardzo dobre. Obydwie pochodzą z Nowego Świata, bo tam koszty dbania o środowisko naturalne są dużo niższe, a świadomość łatwości wyróżnienia się na rynku europejskim i podniesienia wartości produktów dzięki ecocertyfikatom ogromna.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O winach ekologicznych i trendach rynkowych intensyfikujących swoją działalność właśnie w tym kierunku z pewnością będę pisał jeszcze wielokrotnie. Jest to istotny temat dla winiarstwa i świetlana przyszłość wielu producentów. Na tą chwilę warto jednak podkreślić, że ekologiczność wina często ma służyć jako wytłumaczenie pozostałych jego wad. Nie zawsze zatem warto zawracać sobie nimi głowę!

Przejdźmy jednak do rzeczy – chilijskie Calidad de la Tierra (jakość ziemi) czyli w skrócie Caliterra oraz Palo Alto to dwóch przedstawicieli ecomody, którzy wina robią dobre – od codziennych po okazałe, pełne aromatu i elegancji pozycje. Polecam przede wszystkim spróbować, a póki co zobaczycie powyższy pokaz slajdów, żeby mieć pojęcie jak to wszystko wygląda! 🙂

Reklama