Wino miesiąca – sierpień 2012 – LE BIGNELE VALPOLICELLA CLASSICO S. RIPASSO 2009

Winem miesiąca sierpnia uznane zostało komisyjnie doskonałe Ripasso z MineWine. Ten mały wstęp do Amarone daje fantastyczne doznania w swojej cenie i właśnie stosunek kwoty na paragonie do jakości zadecydował o wyborze. Jeśli lubicie wina wyraziste, intensywne aromatycznie i z nieco słodkawym posmakiem – WARTO!

LE BIGNELE VALPOLICELLA CLASSICO SUPERIORE RIPASSO 2009
typ: czerwone, wytrawne, średnio ciężkie
producent: Le Bignele
region: Veneto, Valpolicella, Włochy
szczepy: corvina, mollinara, rondinella
cena: 64 (chyba? – w każdym razie pomiędzy 61-69)
importer: MineWine
ocena: 90pkt 

Niezwykle aromatyczne wino, w nosie herbaciano-owocowe, z nutami tytoniowymi oraz wyraźnym zapachem słodkich migdałów. Znajdziecie także trochę kory drzewa, konfitury z płatków róży oraz skórki pomarańczy. W ustach świetnie zbudowane i doskonale zrównoważone, o dość rześkiej kwasowości, skonfrontowanej z dojrzałą goryczą beczkową, średnio intensywnym i nieco szorstkim garbnikiem oraz lekkim odczuciem słodyczy. W smaku równie bogate w aromaty co w nosie. A winem miesiąca zostaje za wybitny stosunek jakości do ceny! Piękny wstęp do Amarone.

Ten egzemplarz otrzymałem jako prezent ślubny od MineWine, wino próbowaliśmy także na Korkach z Czerwonego Wina oraz na MineWine Malta Festiwal.

Reklama

3 myśli w temacie “Wino miesiąca – sierpień 2012 – LE BIGNELE VALPOLICELLA CLASSICO S. RIPASSO 2009”

  1. Nigdy nie miałem okazji postawić tych dwóch win w kieliszkach obok siebie, a tylko w ten sposób można dokonać rzetelnego porównania. Natomiast powiem tak – obydwa są naprawdę wysokiej klasy i ocena byłaby zapewne zbliżona – zwłaszcza w blind teście.

    Polubienie

    1. Dzięki, ponieważ mam możliwość mieć Masiego od czasu do czasu za dobrą cenę (40-45zł) to przy nim pozostanę. Polecam spróbować Valdimezzo Sartoriego – wg mnie zacne wino, nie wiem czy nie lepsze od Masiego (niestety niewidziałem go w polskiej ofercie).

      Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.