MARIE, ANETTE and NICKY

Świetny pomysł, prosta filozofia i smaczne wina. Czego więcej potrzeba, aby osiągnąć sukces? MAN Vintners to niezwykły projekt trójki wspólników, którzy chcieli zrobić wina takie, jakie sami lubili kupować. Gotowe do picia, owocowe, dość świeże, nowoświatowe w stylu, ale dotknięte nutą europejskiej elegancji. To wszystko opakowane w zakrętkę i dobry layout. A w dodatku niezwykłą historię. Nazwa MAN to pierwsze litery imion żon winemakerów-właścicieli. W ten sposób wytłumaczyli żonom, że robią coś dla nich i dlatego spędzają weekendy w pracy, poza domem! 🙂

shiraz

MAN VINTNERS SHIRAZ 2010
region: Agter-Paarl
szczep: shiraz + 1% viognier
dojrzewanie: 36% wina przez rok w baryłkach z dębu amerykańskiego
importer: TFFG
cena: 35-39 pln
OCENA: 4 SOW 4,0

Piękny, młodzieńczy kolor shiraza, ze sporą dawką fioletu. Pierwszy zapach bardzo kontrowersyjny – pieczone mięso w ziołach i papryce. Później pojawia się sporo nut warzywnych (pietruszka i koper włoski) oraz coś, co zawsze lekko mnie irytuje, a jest typowe dla RPA – lekko palona guma z opon. Finalnie wychodzą z tła nuty żurawinowe i jagodowe oraz intensyfikują się przyprawy (po pół godziny jest naprawdę pięknie). W ustach świeże i pikantne. Spora kwasowość, ciepły (dobrze wkomponowany) alkohol, dość miękki i lekko słodki garbnik. Fantastyczna butelka codziennego shiraza! Do chorizo, pizzy z pikantnym salami, makaronu w sosie pomidorowym i klopsików mielonych pójdzie idealnie.

man_shiraz

Szczerze podoba mi się to wino i chciałbym częściej sięgać po tego typu butelki, a przy tym dostępne w cenie do 40pln. Chciałbym, aby więcej pasjonatów robiło wina w winnicach co najmniej średnich rozmiarów, wprowadzając na rynek produkty wykazujące wybitną relację cena/jakość. A na bazie ostatnich dyskusji o dyskontach powiem wprost – wolę kupić jedną butelkę na tym poziomie, niż 2 przeciętne czy słabe z d. (nie wcale nie z dupy, tylko z dyskontu!)

about_banner002

p.s. wybaczcie, że wszystkie zdjęcia są pobrane z www MAN, ale są ładniejsze niż mój shot butelki 🙂

Reklama