#3 – JESTEM numerem TRZECIM

Chciałbym powiedzieć, że ostatnich kilka dni minęło pod hasłem rywalizacji, walki i emocji niczym na meczu Falangi Białowieża z Biebrzańskimi Rekinami. W końcu rozdajemy nagrody, doceniamy, wychwalamy, polecamy i medalujemy!

Było jednak inaczej. Spotkałem kilku genialnych ludzi, których namiętnie czytuję, a nie miałem okazji uścisnąć im dłoni. Porozmawiałem z dawnymi znajomymi. Poznałem też kilka nowych osób i będę im mocno kibicował.

Tymczasem jednak – mamy złoto. Horst Sauer, Silvaner S 2012 z działek Eschendorfer Lump. Najlepsze polskie białe wino do 100pln! Mamy złoto. Do dziś jeszcze nie wierzę. Mamy złoto za Frankonię. To brzmi jak sen narkomana. W Polsce mamy złoto za frankońskiego silvanera zamkniętego w bocksbeutel. Otworzyłem go dziś. Mamy złoto za genialne wino – tak po prostu. Czekam na Was w FOODWINE.

horst_sauer_horst_wand-562x367
mistrz – HORST SAUER!

Mam też wyróżnienie. W głosowaniu jury na Blog Roku 2013 Czasu Wina WineTastingPL jest nr 3 w Polsce. Tego się nie spodziewałem. I kłaniając się nisko powiem tylko – DZIĘKUJĘ! Tym bardziej, że na podium staję wraz z ikonami tej roboty w Polsce, mając nieco powyżej siebie Blisko Tokaju (jednocześnie numer 1 wśród blogów roku Magazynu Wino), a jeszcze oczko wyżej Winne Tradycje. Za nagrodę publiczności gratuluję poznańskim ziomkom, choć z importu – Wino na Widelcu. Gratuluję zwycięzcom i zwyciężonym. Gratuluję też jury, za wybór bloga genialnego, a dotąd zbyt mało cenionego. Zapiszcie sobie adres w zakładce. Tokajski również. Resztę też możecie 😉

bn2013

Sam staję dziś wobec Was w pokorze i mówię wprost – NIE ZASŁUŻYŁEM, choć zasłużonym zostałem okrzyknięty. Nie chciałem, bo za mało jeszcze zrobiłem wobec tego co nadchodzi. Nie zapracowałem, mimo że większość poddałaby się w połowie drogi. Dziś otwarcie mówię – POPRAWIĘ SIĘ. Za dużo jest błędów, niedomówień, problemów i wpadek. Choć tzw. „kontent” się poprawia – zbyt jest maluczkim, by stawiać mnie na czele. Uznajmy, że lepsi wiedzieli lepiej.

Dziś też przepraszam, bo moje słowa bywają mocne. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni. Przepraszam zwłaszcza za to, że razić będę Was dalej.

I nadal będę walczył o swoje, a raczej cudze. O dobre wino. O małych. O ekologicznych. O pasjonatów. O winiarskich wariatów.

SONY DSC
to Janicki nie Małecki – choć czasem coś się pomiesza :p

Janicki powie Wam dlaczego – Wasze zdrowie przepiję MUSAREM. Dodam też BOJANOWSKIEGO. A poprawię SAUEREM. Do zobaczenia – teraz idę się napić.

Reklama

2 myśli w temacie “#3 – JESTEM numerem TRZECIM”

  1. Ja też przyłączam się do gratulacji, przepraszam że tak późno, ale różne rzeczy odrywały mnie ostatnio od sieci. Mam nadzieję, na dalszy ciąg interesujących dyskusji w tzw. rzeczywistej rzeczywistości i to najlepiej przy jakiś dobrych winach. Oby wcześniej niż za rok na kolejnym Enoexpo!

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.